:: Forum :: Nad morzem

   Aktualności


Aktualności << Strona główna

:: Wysoki klif nad morzem w Poddąbiu

   

Wysokie klify znajdujące się nad brzegiem morza są atrakcją turystyczną. Taki klif znajduje się w Poddąbiu.

   

 Z klifu poddąbskiego rozciąga się fantastyczny widok. Patrząc na zachód dostrzegamy Ustkę i dalej Jarosławiec, patrząc na wschód - Rowy.
Wysokość klifu miejscami dochodzi do 42 metrów ( kilometr na wschód od Poddąbia).
Klif w Poddąbiu jest niezwykły, zawdzięcza to sztormowi z 1914 r , który spowodował wypłycenie morza przez co fale są wygłuszane i powstała też płycizna sięgająca kilkadziesiąt metrów w morze oraz powstała szeroka plaża. Plaża w Poddąbiu co roku wygląda inaczej, inny jest układ wydm i linii brzegowej ale sam brzeg przestał się cofać ( w latach 1862- 1938 brzeg na wschód od Ustki cofnął się 150 m).
Na plaży w Poddąbiu możemy znaleźć bursztyny a na wschód od Poddąbia w okolicach Dębiny liczne okruchy wapieni paleozoicznych.
Poddąbie cieszy się dużą popularnością wśród turystów preferujących wypoczynek w ciszy na łonie natury. W Poddąbiu można wynająć domek letniskowy lub pokój w ośrodku wypoczynkowym

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zobacz pozostałe Aktualności  

Ustka  ::  Grzybowo  ::  Kołobrzeg  ::  Poddąbie  ::  Jarosławiec  ::  Jastrzębia Góra  ::  Świnoujście